Başlangıç / Haberler / Türkiye Çevre Koruma Vakfı Bursu-Bitirme Tezi ve Bitirme Projesi Bursu

Türkiye Çevre Koruma Vakfı Bursu-Bitirme Tezi ve Bitirme Projesi Bursu

Türkiye Çevre Koruma Vakfı, bitirme tezi hazırlayan lisans öğrencilerine yönelik bur fırsatı sağlıyor. Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler, vakfın web sitesi üzerinden 20 Ocak 2018 tarihine kadar başvurularını yapabilir.

 1. Bitirme Tezi veya Bitirme Projesi Bursu, Çevre ve Şehircilik alanlarında okuyan,
 • Şehir ve Bölge Planlama,
 • Mimarlık,
 • İnşaat Mühendisliği,
 • Çevre Mühendisliği,
 • Meteoroloji Mühendisliği,
 • Biyoloji,
 • Kimya,
 • Kimya Mühendisliği,
 • Elektrik elektronik Mühendisliği,
 • Makine Mühendisliği,

bölümlerinde bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan 200 Öğrenciye 4 aylık bir süre ile aylık 450 TL olarak verilecektir. Son karar ve tasarruf Türkiye Çevre Koruma Vakfı Yönetim Kurulu ve Burs Komisyonuna aittir.

Öğrenciler öncelikle başvuru ve değerlendirme formunu doldurarak başvuru yapacaklardır. Başvurular Vakıf Burs Komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra, burs almaya uygun görülenler www.tucev.org sitesinde duyurulacaktır. Listede yer alanlar istenen belgeleri Türkiye Çevre Koruma Vakfına ulaştırmakla yükümlü olup, belgelerin gelmemesi halinde seçilen öğrenciler haklarını yitirecektir.

Kabul edilip, yayınlanan ve teslim edilen tezler, Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından (zaman kısıtlaması olmadan) kullanım ve paylaşım hakkına sahip olacaktır. Öğrenci bu kullanımlardan doğan herhangi bir hak veya bedel (telif vb.) talep etmeyecektir.

Burs almaya hak kazanan öğrenciler Ek te linki verilen taahhütname ile birlikte diğer tüm belgelerini ıslak imzalı olarak Türkiye Çevre Koruma Vakfına gönderecektir.türkiye çevre koruma vakfı burs

Türkiye Çevre Koruma Vakfı Bursu İçin Genel Şartlar:

 1. Burstan faydalanmak isteyen Lisans öğrencileri öncelikle başvuru ve değerlendirme formunu doldurarak başvuru yapacaklardır. Başvurular, TÜÇEV Burs Komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra, burs almaya uygun görülenler TÜÇEV Web sitesinde duyurulacaktır. Listede yer alan öğrenciler Tüçev tarafından istenen belgeleri Türkiye Çevre Koruma Vakfına ulaştırmakla yükümlü olup, belgelerin gelmemesi durumunda seçilmiş öğrenciler haklarını yitirecektir.
 2. Bursiyer öğrenci, üniversitede yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve cd formatlarında birer kopya halinde TÜÇEV’e vermekle yükümlü olacaktır.
 3. Kabul edilip, teslim edilen ve yayımlanan tezler, TÜÇEV tarafından (zaman kısıtlaması olmadan) paylaşım ve kullanım hakkına sahip olacaktır. Öğrenci bu kullanımlardan doğan herhangi bir bedel veya hak (telif vb.) talep etmeyecektir.
 4. Burs almaya hak kazanan öğrenciler taahhütname ile birlikte diğer belgeleri ıslak imzalı olarak TÜÇEV‘e gönderecektir.

Burs Başvuru Konuları için tıklayınız.

Taahhütname için tıklayınız.

Tüçev Lisans Bitirme Bursu detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak: http://www.tucev.org/duyurular/bitirme-tezi-ve-bitirme-projesi-hazirlayan-ogrencilere-verilecek-yonelik-burs-firsati

About ŞBP Bilgi

Şehir ve Bölge Planlama Bilgi Platformu; Şehir ve Bölge Planlamasına dair içerikler sunan, geniş kapsamlı bir bilgi platformudur. Bölümü yeni kazanan ve öğrenimine devam eden öğrenciler düşünülerek hazırlanmıştır. Bunun yanı sıra, makalelerle ve bölüme dair bilgi veren paylaşımlarla desteklenmiştir. Sizlerde katkıda bulunmak isterseniz, bizlerle iletişime geçerek büyük bir platform olmamıza destek olabilirsiniz. ŞBP Bilgi Platformu ailesine katılmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir